Dünyanın önde gelen armatörlerinden Hapag-Lloyd’un Türkiye temsilciliği 1989 yılından bu yana Denizaşırı tarafından yürütülüyordu. Türkiye'nin artan dış ticaret hacmi doğrultusunda Hapag-Lloyd Aktiengesellschaft ve Arkas yeni bir ortaklığa girerek Ocak 2005'te Hapag-Lloyd Denizaşırı Nakliyat'ı kurdu. Hapag - Lloyd Denizaşırı, İzmir, İstanbul, Mersin ve Gemlik limanlarındaki hizmet ofisleri ve depolarıyla, Avrupa, Amerika ve Uzakdoğu Limanlarına direkt olmak üzere Türkiye'den dünyanın çeşitli noktalarına soğutucu da dahil konteyner taşımacılığı hizmeti veriyor.
 
Kısaca HAPAG olarak adlandırılan Hamburg-Amerikanische-Packetfahrt-Aktien-Gesellschaft, 27 Mayıs 1847'de Hamburglu işadamları ve armatörler tarafından kuruldu. Bugünün Hapag-Lloyd'unu oluşturan iki şirketten diğeri olan Norddeutscher Lloyd ise, 10 yıl sonra Bremen'de doğdu. Norddeutscher Lloyd, geçen zaman içinde ticari denizciliğin gururu oldu, dünya denizciliğinin yönünü belirleyerek pazarın standartlarını oluşturdu ve rakiplerini ticari gemicilikte gelişmeye teşvik etti. Deniz Taşımacılığında yükselme ve düşüşlerin yaşandığı bir yüzyıldan sonra, 1966'da konteyner taşımacılığı keşfedildi. Hapag ve Norddeutscher Lloyd çok yüksek maliyetlere rağmen bu yeni taşımacılık sisteminin etkinliğini fark ederek, bu yeniliğe ayak uydurmak için gereken büyük boyutlu yatırımlara girdi ve 1 Eylül 1970'de iki şirket birleşerek Hapag-Lloyd kuruldu.
 

  
©2023 Hapag-Lloyd Denizaşırı Nakliyat A.Ş. - Bu sitede kullanılan resim ve belgeler orijinal olup tüm hakları Hapag-Lloyd AG'ye aittir.
İzinsiz kullanılamaz. - Site Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası
BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ